Laurita Peleniūtė

Laurita Peleniūtė – unikali Lietuvos dainininkė, folklorą sugebanti pateikti šiuolaikiškai ir patraukliai, savo balsu atskleidžianti protėvių paveldo kodą. Muzikantė, besigilinanti ir besidominti ne tik lietuvių, bet ir kitomis tautomis bei jų kultūra, savo kūryboje jungia skirtingų tautų muziką ir kalbas. Šiuo metu dainuoja su grupėmis “Marga muzika” , “Maros Rijos”.

PROMOČIŲ GIESMĖS

Tai Lauritos projektas skirtas pabudinti ir atgaivinti tautinį pasitikėjimą, džiaugsmą dainuoti, dalintis. Mes visi gimstame ir ateiname per savo motinas, kurios mus išnešioja savo įsčiose, vėliau supa ant rankų, niūniuoja mums lopšinę, taip įkvėpdama į mus tą pradinę promočių melodiją, kurią vadinu giesme, lyg paukščio, kuriam įgimta giedoti. Todėl mes nešame lyg užkoduotą protėvių kodą savyje, kurį lydi mūsų prigimtinė daina, nesvarbu kurioj šaly begyventume ir kokios lyties būtume.

Vidinė daina – tai paveldas, kurį kiekvienas nešamės savo kraujyje. Dainuodamas žmogus niekada nesijaus vienišas. Daina ir pravirkdo, ir paguodžia. Dainavimas kartu – suvienija. Taip gyveno mūsų promotės ir probočiai – skausmą lydėdami raudomis, kasdienybę – dainomis bei sutartinėmis. Ir visai nesvarbu apie kurią tautą bekalbėsime, visos tautos turi tas pačias dainas ir net Indijoje dainuojamos mantros, tai ta pati vidinė melodija, tai kelias į save.