Inovatorių slėnis

Festivalio žemėlapis

Inovatorių slėnis

2018 m. „Debesų pieva“ vyks „Inovatorių slėnyje“ įsikūrusiame Antalieptės istoriniuose pastatuose. Tai vieta, kur gamtos, įkvepiančių idėjų ir naujų potyrių sintezė sukuria nuostabiausius išgyvenimus. „Mes stengiamės puoselėti erdvę ir bendruomenę, kurioje galima duoti ir tuo pačiu pasikrauti energijos, o ne ją eikvoti ir tada kurti!”. VŠĮ „Inovatorių slėnis“ užsiima socialiai atsakinga veikla ir savo pavyzdžiu stengiasi įkvėpti socialinėms naujovėms, padėti socialiniam verslui gimti, vystytis bei augti. „Slėnis“ darniai draugauja ir su kaimynais – vietine bendruomene, Gražutės regioniniu parku, greta įsikūrusiu bitininko Vinco bitynu.

„Debesų pievos“ dalyviai nakvos dviejuose dideliuose buvusio vienuolyno komplekso pastatuose arba palapinėse. Festivalio veiklos vyks tiek lauke, tiek keliose uždarose salėse, tad lietaus debesys mums tikrai nebaisūs!

http://www.inovatoriuslenis.lt/

https://www.facebook.com/inovatoriuslenis/

 

Antalieptė

Lieptų kaimas Antalieptė – miestelis Zarasų rajone, Šventosios aukštupio dešiniajame krante. Ši vieta – tikras pasakiškų tiltų ir lieptų kraštas. Antalieptėje ir aplink ją esančių kultūros paminklų, piliakalnių gausa liudija, kad ši vietovė skaičiuoja ne vieną šimtmetį ir yra gausi svarbiu istoriniu įvykių. Miestelio viduryje yra kabantis lieptas virš Šventosios upės. Žmonės sako, kad jis yra stebuklingas. Perėję per lieptą užrištomis akimis pakliūsite į tryliktąjį amžių – pagoniškus laikus, kai deivės ir pasakiškos būtybės žeme vaikščiojo ir su žmonėmis taikiai sugyveno.

Gyvenvietė žinoma nuo XVI a. vidurio. Antalieptėje į Šventąją įteka Šavaša, prie kurios yra XVII a. pagonių šventyklos liekana – Lūžų akmuo su dubeniu. Tai vienintelė Rytų Lietuvoje išlikusi nesugriauta pagonių šventykla. XVIII a. pirmoje pusėje Antalieptėje įsikūrė basųjų karmelitų vienuolių bendruomenė. XIX a. pr. buvo pastatytas dabartinis vienuolyno pastatas, kuriame šį birželį gyventi galės dalis festivalio-stovyklos „Debesų pieva“ dalyvių.

 

Gamta

Antalieptė patenka į Gražutės regioninio parko teritoriją, tad čia rasite ne tik istorija dvelkiančius pastatus, bet ir nuostabius gamtos kampelius! Miesteliu teka Šventosios upė, taip pat ir dar viena ypatinga Lietuvos upė – Šavasa. Jos slėnio vaizdingiausia atkarpa pačiame žemupyje  kuriame įrengtas Šavašos pažintinis takas. Čia upės slėniai – svaiginančio aukščio, o vandenys krenta net 11 metrų kas vieną kilometrą. Kaip tikroje kalnų upėje!
    Nuo vienuolyno paėjus miško takeliu galima pasiekti stovyklavietę prie Šventosios upės, kur įrengtos pavėsinės, laužavietės, lieptas bei persirengimo būdelės. Taip pat paėjus keliolika minučių galima pasiekti ežerą Liedį. Tačiau karštą vasaros dieną nėra būtina eiti iki upės ar ežero norit atsigaivinti – pačiame „Inovatorių slėnyje“ yra atnaujinti tvenkiniai!